Hermetik Kombi Nedir?

Hermetik Kombi Nedir?

Kombiler ikiye ayrılır. Normal herkesin bildiği kombilerin asıl ismi aslında Hermetik Kombi dir. Bir diğer çeşidi ise Yoğuşmalı Kombi dir.

Kombiler atık gazın cihazdan ve ortamdan uzaklaştırılması bakımından iki farklı metod ile birbirinden ayrılırlar. Bu metodlardan ilki bacalı kombilerdeki tahliye şekli, diğeri ise bacalı kombilere göre daha yeni bir teknoloji olan hermetik kombilerdeki tahlihe şeklidir. Genel olarak kombiler bu metodlardan hangisini kullanıyorsa onun adı ile Hermetik Kombi veya Bacalı Kombi olarak adlandırılırlar.

Hermetik kombilerde yanma için kullanılan hava bir fan yardımıyla dış ortamdan alınıp yanma sonrasında açığa çıkan atık gaz aynı sistemle dış ortama atılmaktadır. Ortam havası yanma prosesinde kullanılmadığından ve tamamen izole edildiğinden ortamın havalandırılmasına ihtiyaç duyulmaz. Hermetik kombiler bacalı kombilerin ihtiyaç duyduğu havadar çalışma ortamının sağlanamadığı konutlarda yaygın olarak kullanılırlar.

Peki Yoğuşmalı Kombi Nedirhttps://www.kombiklimayedekparca.com/yogusmali-kombi-nedir.html detaylı incelemek için yazımızı tıklayabilirsiniz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın