Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Bu yazımızda özellikle yaz başlangıcında kliması olup yeni klima alacaklar ile ilk defa klima alacaklara tavsiye niteliğinde klima alırken genel olarak nelere dikkat etmeliyiz. 5 maddede sıralayacağız. Sizde kendi fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

1-Fiyat: Klima alırken dikkat edilecek ilk husus tabi ki fiyat yani klima için ayıracağınız bütçenin belirlemesidir. Bütçe belirlerken almayı düşündüğünüz klimanın hem fiyatı hem  performansı hem de uzun yıllar arıza çıkarmaması çok önemlidir.

2-Mevsim: Alacağınız Klimayı hangi mevsim için kullanacağınız çok önemlidir.Çünkü yaz için ayrı kış için kullanılacak  klima değişebilir. Her iki özelliği iyi olan klimalarda var ancak bazı klimalar ısıtmada, bazıları ise soğutmada daha iyi performans gösteriyorlar.

3-Enerji: Klimanın tüketeceği enerji klima seçiminde çok önemlidir. Çünkü hem yüksek performans  hem de az enerji tüketen yani az fatura ödeyeceğiniz klimaları yani şuan için A+++ enerji sınıfı klimaları tercih edin.

Ayrıca Klimalar;

Süper Inverter klimalar: -15 dereceye kadar soğutabilen enerji tasarruflu ve oldukça yaygın klimalar,

Süper Invertech klimalar: Performansları oldukça yüksek olan ve akıllı klima olarak adlandırılan klimalar

olmak üzere ikiye ayrılır.

4-Montaj: Çok iyi bir klima alsanız bile eğer montajı düzgün yapılmamışsa yeterli performans alamazsınız. Bu yüzden belki de en önemli husus klima montajıdır diyebiliriz. Kısaca montajda garantili ve yaygın teknik servis desteğine sahip olan firmaları tercih edin.

5-Şehir: Kullanım Alanı-Amacı :  Almayı düşündüğünüz Klimanın hangi şehir, mekan ve katta kullanılacağı da önemlidir. Ayrıca klima ne kadar süre kullanılacak, kullanım alanın ölçüleri ve izolasyon durumu da diğer önemli faktörlerdir. Çünkü tüm bu değerler sizin ısınma ya da soğutma ihtiyacınızı belirleyen BTU değerini verecektir.

BTU NEDİR: https://www.kombiklimayedekparca.com/btu-nedir.html

Etiketler:

Bir Cevap Yazın